Aktuality

12.12.2013 - Jiří Rak v pořadu M. Jílkové - Máte slovo

předseda sdružení LIBERTY PEOPLE byl pozván do České televize do pořadu Máte slovo. kde se řešila úroveň vězeňství. Hlavními hosty byly JUDr. Jiří Pospíšil (exministr spravedlnosti), MUDR. David Rath (bývalý hejtman středočeského kraje), Mgr. Petr Dohnal (generální ředitel VS ČR). JUDr. Ortman. Vladimír Hruška, JUDr. Ing. Daniel Prouza (bývalý soudce a předseda Krajského soudu v Č. Budějovicích).

odkaz k pořadu zde : https://www.ceskatelevize.cz/porady/10175540660-mate-slovo/

 

7.12.2013 - XIII. reprezentační ples Městského soudu v Praze

předseda LIBERTY PEOPLE se zúčastnil XIII. reprezentačního plesu Městského soudu v Praze, kam byl pozván. Plesu se zúčastnila cca tisícivka soudců, advokátů a nejvyšších představitelů naší justice. 

 

 

7.11.2013  - Jiří Rak (předseda)

Vážení klienti a jejich příbuzní,

neustále bojujeme s navštěvováním odsouzených ve výkonu trestu odnětí svobody, nebot nás Vězeňská služba nechce vpustit do věznice za účelem provedení návštěvy, neboť nemáme uzavřen dohodu o spolupráci s Generálním ředotelstvím Vězeňské služby ČR, která je vyžadována podle § 43 odst. 1 zákona o výkonu trestu odnětí svobody. 

Z těchto důvodů Vás prosím o písemné vyjádření (reference), zda jste spokojeni s našimi službami, s naší činností a pod., které nám prosím zašlete na adresu LIBERTY PEOPLE, o.s., Dlouhá 5, 400 01 Ústí nad Labem nebo na email: liberty.people@centrum.cz.

* Vaše písemná vyjádření budou použity jako reference k jednání o uzavření dohody s GŘ VS ČR. 

 

 

6.11.2013 - Jiří Rak (předseda)

Zpráva o stavu propuštěných klientů sdružení :

- sdružení má ke dni 1.11.2013 propuštěno na svobodu 10 svých klientů, za které podalo návrh na podmíněné propuštění a převzalo záruku za dovršení nápravy

- všichni tito odsouzení pracují, vedou řádný život, přičemž ani jeden se nedopustil do současné doby žádné trestné činnosti (podotýkám, že většina z nich jsou recidivisté)